Tanrıların Adası: Bali

7 Gün | 1.900$
Bali - Ubud

M.Ö 2.000 e varan tarihiyle, Bali antik bir tarihe sahip bir ada. Çin, Hint ve özellikle Hinduizm kültürlerinin etkisinde kalmış ve bunun yansımalarını dillerinde, mutfaklarında ve sanatlarında görmek mümkün. Adada yer alan 20bin tapınağıyla, adaya neden “Tanrıların Adası” denildiği anlaşılıyor. Bazı Balinezler’in evinde hatta otelinizin bir bölümünde bile kutsal yerlerle karşılaşmak mümkün. Günlük olarak hazırlanan ve “canang sari veya sesajan” adını verdikleri, Tanrılar’ına sunulan çiçeklerden oluşan adaklar; her yerde karşınıza çıkacak. Üzerine basmamaya çalışın; kötü şans getirdiğine inanılıyor. “Eat, Pray, Love” filminde de spirütelliği ile ön plana çıkan bu ada; yoga ve meditasyon workshop’ları için de ziyaret edilen bir yer. Adanın, tam anlamıyla ikonik birçok tapınağı bulunmaktadır: Ulawatu Temple ve Tanah Lot Temple bunlar içinde en turistik olanlar.

 

Konaklama – 6 Gece:

 

Bali Beach, 4 gece

Ubud, 2 gece

 

 

Program – 8 Gün:

 

 

 

1. Gün: İstanbul – Denpasar

 Seçeceğiniz Singapur veya Qatar Havayolları aktarmalı uçuşunuz ile dış hat terminalinde check-in işlemleri ve Denpasar’a yolculuk.

Uçakta gece yolculuğu.

2. Gün: Bali

Bali`ye varış ve nüfusunun yüzde doksanının Hindu olduğu bu cennet adanın ünlü plajlarından birindeki otelimize özel transfer, yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde

3. Gün: Bali

Tercihinize göre dinlenebilir, ya da adayı dilediğince gezip, deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz Tanah Lot Tapınağı turuna katılabilirsiniz. Bali Adası önemli tarihi kalıntılarıyla birçok turistin ilgisini çeken turistik adalardan biridir. Buradaki önemli tapınaklardan biri olan Tanah Lot, denizin ortasında tüm görkemiyle sizi karşılıyor olacak.

4. Gün: Bali

Tercihinize göre dinlenebilir, ya da adayı dilediğinizce gezip, deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz Kintamani Turu ile Bali’yi yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz, sahil şeridinden ayrılıp gerçek ada halkı ve kültürünü keşfetmenizi sağlayacaktır.

5. Gün: Bali

Tercihinize göre dinlenebilir, ya da adayı dilediğinizce gezip, deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz Nusa Lembognan Adası turuna katılabilirsiniz. Bali`nin yakınındaki Nusa Lembognan adasında turkuaz denizi, deniz canlılarını yakından görüp, şnorkel, banana bot ve altı cam tekne gezilerinden faydalanabilirsiniz.

6. Gün: Ubud

Sabah kahvaltısının ardından Ubud bölgesinde bulunan otelinize transfer ve serbest zaman. 

7. Gün: Ubud

Tercihinize göre doğanın ve odanızın keyfini çıkarabilir ya da Ubud’un meşhur Pirinç Teraslarını, Monkey Forest’i gezebilirsiniz.

8. Gün: Denpasar - İstanbul

Tercih edilen uçuş saatinize göre otel – havaalanı transferi ve aktarmalı uçuşunuz ile İstanbul’a hareket.

 

Pura Vida!

 

 

 

Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere. 

 

REZERVASYON YAP
Bay
Bayan
(*)
(*)
(*)
Bizden Haber Bülteni Almak İster Misiniz?
Evet
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...