Firavunlarla Buluşma

7 Gün | 1.500$
Kahire | Luxor | Edfu | Komombo | Asvan

 

Zengin Nil Nehri, şimdi olduğu gibi yüzyıllarca yıl çölün ortasında insanlara yaşam alanı vermiş ve bunun karşılığında da birbirinden güzel tarihi miraslara sahip olmuş. Nil Nehri üzerinde yapacağınız bu gezi; hem dinlendirici hem de bu muhteşem medeniyeti gerçek anlamda keşfetmeniz için mutlaka yapılması gereken bir yolculuk. Gemide yer alan rehberlerimiz Mısır Medeniyeti konusunda engin bilgiye ve rehberlik tecrübesine sahip gerçek birer hikâye anlatıcıları. Tarihi bilgileri, eğlenceli hikâyelerle birleştirerek, çocuklarınız kitaplarda bulamayacakları veya sıkılıp sonrasında unutacakları bilgilerden çok daha fazlasını veriyor; yaşayarak öğrenme deneyimi sunuyor.

 

 

 

Konaklama – 6 Gece:

Kahire, 2 gece

Nil Nehri Gemisi, 4 gece


 

Program – 7 Gün:

1. Gün: İstanbul – Kahire

İstanbul – Kahire uçuşunuzun ardından havalimanında karşılanma. Size özel tahsis edilmiş aracınızla otele transfer ve yerleşme. Ardından size özel rehberinizle Kahire şehrini keşfe çıkıyoruz. Minareler şehri olarak anılan bu mistik şehirde Han el-Halili Pazarını, Kahire Ulusal Müzesi'ni geziyoruz. Ardından otelinize transfer.

2. Gün: Kahire

Size özel şoförlü aracınızla Giza Piramitlerini keşfe çıkıyoruz. Dünya'nın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri'nde; Keops, Kefren ve Mikerinos Piramitleri'ni gezeceksiniz. Mısır Antik tarihi konusunda engin bilgiye sahip rehberimiz, size piramitlerin yapılışı ve antik Mısır uygarlığı hakkında ilginç bilgiler verecek. Ardından otelinize transfer 

3. Gün: Kahire - Luxor (Nil Nehri Gezisi) 

Kahire'den sabah erken saatlerdeki uçuşumuzla Luxor'a varıyoruz. Luxor'daki gemimize yerleştikten sonra Nil Nehri Gezimiz başlıyor. Luxor ve Karnak Tapınaklarını geziyoruz.

4. Gün: Luxor - Edfu

Bugün Edfu'ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Mısır'ın Yeni Krallıklar Dönemi'ndeki başkentini ve Memnon Anıt Heykelleri'ni görüyoruz. Hatşepsut Tapınağı'nı ve günümüze kadar iyi korunmuş olan freskoloları gezdikten sonra Krallar Vadisi olarak adlandırılan ve birçok mezarın bulunduğu tapınakları ziyaret ediyoruz.

5. Gün: Edfu - Komombo

Mısır'ın en korunaklı tapınağı olan Edfu'ya doğru yola çıkıyoruz. Uzun süre toprak altında kaldığı için günümüze kadar en iyi şekilde muhafaza edilmiş Antik Mısır Medeniyeti miraslarından olan Edfu Tapınağı'nı geziyoruz. Buradan ayrılarak Komombo Mabedi'ne gidiyoruz ve burada çocuk isteyenlerin adak adadığı Mamiss, Şahin Tanrı Horus ve Timsah Tanrı Sobek'e adanmış olan tapınakları ziyaret edeceğiz. 

6. Gün: Komombo - Asvan

Asvan'da Philae Tapınağı'nı görüp Kitchener adasını gezeceğiz.

7. Gün: Asvan - Kahire - İstanbul

Sabah gemiden ayrılıyoruz. Asvan'dan Kahire'ye yerel havayolları ile uçuş ve Kahire'den İstanbul’a dönüş.

 

Pura Vida!

Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere. 

REZERVASYON YAP
Bay
Bayan
(*)
(*)
(*)
Bizden Haber Bülteni Almak İster Misiniz?
Evet
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...