İki Ada Bir Arada: Madagaskar & Mauritius

8 Gün | 3.400€
Antananarivo | Andasibe | Morondava | Mauritius

Madagaskar’da bulunan 10binin üzerinde farklı bitki türünün 90%’ı dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmamakta. Dünyanın 4. Büyük adası olan Madagaskar, Mauritus ve Seyşeller gibi Hint Okyanusu’ndaki diğer adalara kıyasla devesal bir yer. Doğaseverler için tam anlamıyla bir cennet. Mauritius, egzotik bir deniz tatili geçirmek için ideal bir yer. Adanın iç tarafları ise, şelaleleri ve doğal parklarıyla, doğa sporları için çok uygun. Adada birçok lüks otel zinciri bulunmakta. Balayı veya romantik bir tatil geçirebileceğiniz otellerin yanı sıra çocuklu ailelere yönelik de konaklama alternatifleri ve aktiviteler bulunmakta. Bembeyaz kumsalları, egzotik doğası ve renkli resifleriyle Mauritius, ziyaretçilerini fazlasıyla memnun eden bir yer.

 

Konaklama – 7 Gece:

Antananarivo, 1 gece

Andasibe, 2 gece

Morondava, 1 gece

Mauritius, 3 gece

 

Program – 8 Gün:

1. Gün: İstanbul – Madagaskar (Antananarivo)

İstanbul – Madagaskar uçuşunuzun ardından başkent Antananarivo havalimanında karşılanma. Ardından başkentteki otelinize transfer ve dinlenme .  

2. Gün: Andasibe

Sabah kahvaltının ardından Andasibe Milli Parkı’na hareket. 5 saatlik yolculuğun ardından, adanın doğusunda yer alan bu parka ulaşmış olacaksınız. Bu yağmur ormanında rehber eşliğinde yapacağınız yürüyüşte hem muhteşem bir doğanın keşfedeceksiniz hem de adanın ünlü sakinleri olan lemurları görebileceksiniz. Ardından orman içerisindeki Lodge’unuza transfer ve dinlenme.

3. Gün: Andasibe

Sabah kahvaltının ardından ilk olarak Mantadia dağ yürüyüşü ile güne başlıyoruz. Burada en büyük Madagaskar lemur türünü göreceksiniz. Ardından öğle yemeği için otele dönüş. Öğleden sonra vahşi tabiatı ve hayvanları keşif için Lemur Adasını ziyaret ediyoruz. Akşam rehber eşliğinde gerçekleştireceğiniz yürüyüşte: gece lemurları, bukalemun ve egzotik böcekleri görebileceksiniz. Konaklama Lodge’unuzda.

4. Gün: Andasibe - Morondava

Sabah erken saatlerde başkente dönüş. Havalimanına varış ve Morondava’ya uçuş. Havalimanında karşılamanın ardından otelinize transfer. Öğle yemeğinizi aldıktan sonra turunuz başlıyor. Adayla özdeşleşmiş olan baobap ağaçlarını görmeye ve güzel günbatımızı fotoğrafları çekmeye gidiyoruz. Ardından otellinize dönüş ve dinlenme.  

5. Gün: Morondova - Antananarivo - Mauritius

Sabah kahvaltının ardından başkent Antananarivo’ya uçuş. Burada Queen’s Palace ve Lemur Parkını gezdikten sonra havalimanına dönüş ve Mauritius’a uçuş. Akşam saatlerde Mauritius’a varış ve adanın en turistik bölgesi olan Grand Baie’deki otelinize transfer.

6. Gün: Mauritius

Otelinizin egzotik sahilinde dinlenebilir veya adanın kuzeyinde yer alan Pereybere veya Trau aux Biches plajlarına gidebilirsiniz. Yine adanın kuzeyinden kalkan; gün boyu adanın farklı bölgelerini görüp yüzebileceğiniz katamaran turuna katılmanızı veya Tamarin'de yunuslarla yüzmenizi tavsiye ederiz. Adadaki en öne çıkan bot turu L'ile aux Cerfs adasına yapılan tur.

7. Gün: Mauritius

Bugün başkent Port Louis'i görmenizi tavsiye ederiz. Burada geleneksel pazarlarda dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Modern alışverişin adresi: Le Caudan Waterfront. Eğer biraz daha zaman geçirmek isterseniz; merkeze çok da uzak olmayan Pamplemousses bahçelerini gezip; özellikle büyük su zakkumlarının olduğu yerde fotoğraf çektirmenizi öneririz.

 

8. Gün: Mautirius - İstanbul

Otelden çıkış. Dönüş uçağınız geç saatte olduğu için adanın güneyinde yer alan Casela Parkına veya La Vanille Reserve'e gitmenizi öneririz. Ulusal parklar ve egzotik hayvanlar ilginizi çekiyorsa bu gezi tam size göre. Alternatif olarak Chamarel turuna katılabilirsiniz. Yol üzerinde büyük Hint Tanrılarının heykellerinin bulunduğu Grand Bassin'i ziyaret edip; ardından toprağın 7 farklı rengine şahitlik edeceğiniz La Valle des Couleurs'i ziyaret edebilirsiniz. Ardından MAuritius Havalimanı’na transfer ve İstanbul’a dönüş.

 

Pura Vida!

Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere. 

 

Ekli Dosyayı İndirmek İçin Tıklayınız: ki_Ada_Bir_Arada_MadagaskarMauritius.pdf
REZERVASYON YAP
Bay
Bayan
(*)
(*)
(*)
Bizden Haber Bülteni Almak İster Misiniz?
Evet

BENZER SEYAHATLER

Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...