Cape Town & Garden Route

10 Gün | 3.400$
Cape Town | Plettenberg | Shamwari | Stellenbosch

Cape Town, deniz kenarında gelişmiş bir şehir olarak Afrika şehirlerine benzemiyor. Çevresindeki üzüm bağlarında, dünyaca ünlü şaraplarını tadabilirsiniz. Cape Town’da, ikonik Masa Dağı’na teleferikle çıkıp muhteşem bir manzara izleyebilirsiniz. Tabi buraya gitmişken Ümit Burnu’nu ziyaret etmeden dönmek olmaz. Özellikle Mayıs – Aralık ayları arasında izlenebilen balina ve beyaz köpek balıklarını görmek için buradan bir bot turuna katılabilirsiniz. Cape Town’un çevresindeki üzüm bağları, dünyaca ünlü Güney Afrika şaraplarını üreten yerler. Yine buradan başlayıp Port Elizabeth’e kadar uzanan Garden Route, muhteşem bir deniz manzarası eşliğinde yolculuk yapabilirsiniz. Güney Afrika’nın en iyi sörf ve diving merkezleri de bu yol üzerinde. Easter Cape’te de birçok Game Reserve bulunmakta. Kruger için yeterli zamanınız yoksa bu parklardan birinde safariye katılabilirsiniz.

 

Konaklama – 9 Gece:

Cape Town, 3 gece

Plettenberg Bay, 2 gece

Shamwari Game Reserve, 2 gece

Mossel Bay, 1 gece

Stellenbosch, 1 gece

 

Program – 10 Gün:

1. Gün: İstanbul – Cape Town

İstanbul – Cape Town uçuşunuzun ardından havalimanında karşılanma ve otelinize transfer. Öğleden sonra yarım günlük Cape Town şehir turu. Company Gardens, Parlamento Binası, Greenmarket meydanı ile Bo Kaap bölgesi gibi önemli yerleri göreceksiniz. Konaklama otelinizde.   

2. Gün: Cape Town

Sabah kahvaltının ardından Ümit Burnu turu için otelden hareket. Keyifli ve güzel manzaralar eşliğinde Camps Bay ve Clifton bölgelerinden geçerek; Chapmans Peak yolu üzerinden Ümit Burnu’na varış. Yürüyerek veya finüküler ile tepeye çıktığınızda sizleri muhteşem bir manzara karşılıyor olacak. Burada dünyanın en yüksek fenerlerinden birini göreceksiniz. Ardından Boulder’s Beach’te Afrika penguenlerini görüp fotoğraf çekebileceksiniz. Kalk Bay’de muhteşem bir manzara eşliğinde balık lokantasında öğle yemeğinizi alıp burada hediyelik eşya, aksesuar gibi eşyalar satan tezgahlardan alışveriş yapabilirsiniz. Boyes Drive yolu üzerinden otelinize dönüş.

3. Gün: Cape Town

Sabah kahvaltının ardından dilerseniz gününüzü Cape Town’un müzelerini gezip cafelerinde dinlenerek geçirebilirsiniz. Ya da Madelana’nın hapis yatıığı Robben Island gezisine katılabilirsiniz. Otelinize dönüş.

4. Gün: Cape Town - Plettenberg Bay

Otelinizden kiralık aracınızı alıp Garden Route rotanıza başlıyorsunuz. Programınızdaki en uzun yolculuğa başlamak için erken yola çıkmanızı tavsiye ederiz. Plettenberg Bay, duraklamasız yaklaşık 6 saat mesafede. Yol üzerinde muhteşem bir manzaraya sahip olan Knysna’da ve tabi hoşunuza giden diğer yerlerde durup manzarayı doyasıya yaşamanızı öneririz. Otelinize varış ve dinlenme.  

5. Gün: Plettenberg Bay

Bulunduğunuz yerin keyfini çıkarabilir ve gün içinde Storms River’da Canopy Tour’a veya Keurbooms River’da tekne turuna katılabilirsiniz.

6. Gün: Plettenberg Bay - Shamwari Game Reserve

Sabah, 3 saat uzaklıktaki Amakhala Game Reserve’e doğru yola çıkıyorsunuz. Varır varmaz ilk Game Drive’ınıza katılabilirsiniz.

7. Gün: Shamwari Game Reserve

Tüm gün Game Drive’larla macera dolu bir gün sizi bekliyor. Vahşi doğa ve yaşam sizleri çağırıyor.

8. Gün: Shamwari Game Reserve - Mossel Bay

Sabah yaklaşık 5 saat uzaklıktaki Mossel Bay’e doğru hareket. Yol üzerinde Port Elizabeth’i gezebilirsiniz.

9. Gün: Mossel Bay - Stellenbosch

Sabah yaklaşık 4 saat uzaklıktaki doğru hareket. Eğer seyahatinizi Temmuz-Kasım aylarında gerçekleştiriyorsanız programınıza mutlaka 1 gece de Hermanus konaklamayı eklemenizi öneririz. Balinaları izlemek için en ideal zaman. Bu muhteşem tecrübeyi kaçırmayın. Stellenbosch’a varır varmaz bağ evlerini gezmeye başlayabilirsiniz. Yarım saat uzaklıktaki Franschhoek kasabasına gidip buradaki bağ evlerini de gezebilirsiniz.

 

 

10. Gün: Stellenbosch - Cape Town - İstanbul

Otelden çıkış. Uçuş saatinize göre zamanınızı Stellenbosch’un sakin atmosferinde veya Cape Town’da geçirebilirsiniz. Cape Town Havalimanına varış. Aracınızı havalimanında teslim ettikten sonra İstanbul’a dönüş.

 

Pura Vida!  

Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere. 

 

Ekli Dosyayı İndirmek İçin Tıklayınız: Cape_Town__Garden_Route.pdf
REZERVASYON YAP
Bay
Bayan
(*)
(*)
(*)
Bizden Haber Bülteni Almak İster Misiniz?
Evet

BENZER SEYAHATLER

Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...