Tayland

Misafirperverliği ve güler yüzlülüğü ile ön plana çıkan Tayland, dünyada eşi benzeri olmayan bir yer. Balayı ve egzotik deniz tatili denince ilk akla gelen yerler olan Phuket ve Koh Samui, bembeyaz kumsalları, turkuaz denizi, lüks otelleri ve hizmet kalitesi ile bu ünlerini fazlasıyla hak ediyorlar. Tabi Tayland, egzotik ada tatilinden çok daha fazlasını sunan bir yer. Muhteşem bir doğaya sahip olan Tayland; trekking, hiking, rafting, Yoga&Retreat gibi doğayla içiçe bir çok aktivite sunuyor. Ülkeye ilk varış noktası olan Bangkok’ta dolu dolu birkaç gün geçirebilirsiniz. Budist Tapınakları, yüzen pazarları, hareketli şehir hayatıyla ziyaretçilerine bir çok aktivite imkanı sunuyor. Şehre 1,5 saat uzaklıkta Ayutthaya antik şehrinde, eski adıyla Siam İmparatorluğu’nun ve bir zamanlar dünya ticaretinin de merkezini keşfedeceksiniz. Güler yüzlü insanların yaşadığı yer olarak tanınan Tayland’a mutlaka geri döneceksiniz.

 

TAYLAND LÜKS TATİL

 

Khemer İmparatorluğu döneminde yoğun Hint Kültürü ve Hinduizm etkisinde kalan Tayland’ta bu dönemin izlerini görmek hala mümkün. 18 yy.’a kadar bugünki Laos ve Kamboçya ile birlikte Siam olarak anılan bu topraklar, Hindiçi bölgesinde sömürge altına girmemiş tek yer ve bununla gurur duyuyorlar. Budizm’in hakim olduğu Tayland’ta, her köşede karşınıza bir tapınak ve ya Budist rahipler çıkabilir.

 

Tayland büyük bir alana yayıldığı için bölgeden bölgeye mevsim değişiklikler gösterebilmektedir. Kuru ve Yağışlı sezon olarak ikiye ayrılabilen iklimi için gideceğiniz döneme göre destinasyon seçilmesi gerekir. Tayland’a bağlı onlarca ada, ziyaretçilerine farklı güzellikler sunuyor. En ünlüleri olan Phuket’te, Patong beldesinde geçireceğiniz bir tatil ile Mai Khao’da geçireceğiniz tatil birbirinden çok farklı. Gidilecek ada ile birlikte konaklanacak bölgenin de doğru seçilmesi önemli. Tayland ana karanın üzerinde de bir çok tatil beldesi bulunmakta: Pattaya, Krabi ve Hua Hin bunların içinden en öne çıkanları. Bir çok lüks otel zincirinin bulunduğu bu yerlerin yanı sıra daha az keşfedilmiş olan bir çok ada bulunmakta; Koh Phangan, Khao Lak, kayalardan oluşan adacıkların bulunduğu Phang Nga Bay (en ünlüsü James Bond Adası adıyla bilinen Khao Phing Kan) ve The Beach filminin çekildiği Koh Phi Phi adası gibi. İster egzotik bir deniz tatili, kültürel bir gezi, hareketli Bangkok şehir hayatını keşif, isterse bunların bir karışımı olsun; Tayland, güler yüzlü insanlarıyla ziyaretçilerini hep cezbediyor ve geri dönmek için birçok sebep sunuyor.

 

  

 

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 GMT +7

Başkent:

 Bangkok

Uçuş Süresi:

 9 saat

Para Birimi:

 Tayca

 

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1BalayıTatili ve Romantik Seyahat için mükemmel bir yer
2Yeryüzündeki cennet adaları Phuket ve Koh Samui
3Ayutthaya ve Sukhothai: Eski Siam İmparatorluğu’nun izleri
4Dalış için Koh Lanta ve Koh Yao adaları
5Kaya adacıklardan oluşan kartpostallık Phang Nga Bay
6Ana karadaki tatil beldeleri: Krabi, Pattaya ve Hua Hin
7Koh Phangan’da Full Moon Party
8Canlı Bangkok Şehri
9Myanmar ve Laos’u içine alan Golden Triangle seyahati

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
İLGİ ALANI...

SEYAHATLER

Size özel seyahat programınızı oluşturmak için buraya tıklayın


UZAK DOĞU GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

Dubai: Emirates Havayollarını tercih ederseniz 1 veya 2 gece Dubai'de konaklayıp; Arap Dünyası'nın bu lüks şehrini keşfedebilirsiniz!

Singapur: Singapur Havayolları ile, Uzakdoğu'nun alışveriş ve eğlence merkezi olan Singapur'u gezip; buradan Bangkok-Phuket ve Tayland'da bir çok bölgeye direk uçabilirsiniz.

Malezya: Kuala Lumpur'dan Tayland'a bir çok uçuş bulunmakta. Bu egzotik şehri keşfetmek için 1-2 gün yeterli.

Kamboçya: Bangkok'tan ünlü Angkor Wat'a direk uçuş sayesinde Tayland seyahatinizi Kamboçya ile birleştirebilirsiniz.


İLGİ ALANI...

SEYAHAT ÖNERİLERİ

Size özel seyahat programınızı oluşturmak için buraya tıklayın
Saat Dilimi: 
GMT+7

Telefon Kodu: 
+66

Resmi Dil: 
Tayca

Diğer Diller: 
İngilizce

Başkent: 
Bangkok

Din: 
Budizm

Önerilen Havayolları: 
THY, Qatar Havayolları, Emirates, Singapur Havayolları

Uçuş Süresi: 
9 saat

Ana Havalimanı: 
Bangkok

Para Birimi: 
Baht

Vize: 
Yok

Priz: 
Tip A & C Fiş (2 dişli)

Bahşiş: 
Restorant ve Spa'da 10% Servis Bedeli faturaya dahil edilir. Edilmeyen durumlarda, hizmetten memnun kalındığında, 10% bahşiş bırakılması beklenir.
 

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...