Santorini

Santorini, Yunanistan’ın Kiklad adalarından biri ve Mikonos adası ile birlikte en ünlüsü. İrili ufaklı 220 adadan oluşan Kiklad, kutsal kabul edilen Delos adasını çevreledikleri için bu ismi almış. Santorini, dünyadaki en romantik yerler arasında yer alıyor ve bu unvanını fazlasıyla hak ediyor. Balayı ve düğün için en gözde yerlerden birisi. Yunan adalarının ikonik Arnavut kaldırımları; bembeyaz evleri; bu adada mavi kubbelerle taçlandırılmış ve ortaya inanılmaz bir güzellik ortaya çıkmış. Ada sakinlerinin Thira ismini kullandıkları ada; volkanik bir faaliyet sonrası oluşmuştur ve bunun sayesinde adadaki kasabalar muhteşem bir manzaraya sahip yamaçlar üzerine kurulu. Fira, adanın merkezi ve en kalabalık yer. Burada yer alan taverna ve restoranları mutlaka denemelisiniz. Buradan 10 dakikalık yürüyüşle ulaşabileceğiniz Firostefani, size enfes bir manzara sunacak. Adanın en öne çıkan özelliği, nefes kesen manzaraları ve günbatımları. Günbatımı için en ideal yer Oia; günbatımından hemen önce burası inanılmaz bir kalabalığa ev sahipliği yapıyor. Eğer biraz uzun bir yürüyüşü göze alabiliyorsanız; Fira’dan Oia’ya yürüyüp; adanın muhteşem manzarasını yavaş yavaş içinize çekebilirsiniz. Yine gün batımı ve Oia’yı yukarıdan göreceğiniz Imerovigli de gitmek isteyeceğiniz yerlerden.  

 

SANTORİNİ LÜKS TATİL

 

Santorini, Türkiye’den kolayca ulaşılabilen bir yer ve bu sebeple balayı tatili veya romantik bir tatil için uzaklara gitmek istemeyenlerin ilk tercihleri arasında. Adaya deniz yoluyla ulaştıysanız, kasabaların kurulu olduğu tepeye teleferikle çıkabileceğiniz gibi daha geleneksel ve eğlenceli bir yolculuk yapıp katır ve eşeklerle de yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Adayı en önemli ziyaret sebebi balayı ve romantik tatil. Adada, yamaçlara kurulu onlarca butik otel var. Oteller, genelde büyük resortlar şeklinde değil; az odalı, ayrıcalıklı hizmetler sunan butik lüks oteller. Balayı için birbirinden güzel seçenekler sizi bekliyor. Adadaki en önemli aktiviteler; yürüyüş yapmak, muhteşem bir manzara izleyerek dinlenmek ve günbatımını izlemek. Tabi lezzetli Yunan mutfağı eşliğinde bedeninizi şımartmayı da bunların arasına eklemek gerek. Santorini deniz tatili için gidilen bir yer olmasa da farklı plaj seçenekleri var. Kamari ve Perissa, Black beach yani siyah kumsallar olarak öne çıkıyor. Volkanik yapının adaya sunduğu bir ayrıcalık. Yine Red Beach de uzun bir tatilde ziyaret edebileceğiniz başka bir plaj. Adanın antik tarihinin yer aldığı bölüm Akrotiri. Volkanik küller sayesinde Pompeii gibi günümüze kadar korunaklı gelebilmiş ilginç bir yer; tarihe ilginiz varsa ziyaret etmenizi öneririz. Santorini, balayı ve romantik tatil için tartışmasız en top destinasyonlardan birisi.

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 GMT +2

Başkent:

 Atina

Uçuş Süresi:

 3 saat

Para Birimi:

 Euro

 

 

 

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1Romantizm. Romantizm. Romantizm.
2Ayrıcalıklı hizmet veren butik oteller
3Balayı için top destinasyon
4Oia’da izleyeceğiniz nefes kesici günbatımı
5Enfes deniz mahsülleri
6Kamari ve Perissa Black Beach
7Akrotiri Antik Şehri
8Sakin ve keyifli bir tatil
9Yakınındaki Mikonos adasıyla tatilinizi birleştirin

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele


AVRUPA GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

Atina / Mikonos: Aegean Airlines'ın Atina aktarmalı uçuşları ile; Mikonos tatilinize birkaç gün Atina konaklaması ekleyebilirsiniz. Ve ya yaz aylarında sunulan Santorini - Mikonos feribot seferleriyle; bu iki adayı birleştirebilirsiniz.
Saat Dilimi: 
UTC+2:00

Telefon Kodu: 
+30

Resmi Dil: 
Yunanca

Diğer Diller: 


Başkent: 
Atina

Din: 
Hristiyan

Önerilen Havayolları: 
THY, Aegean Airlines

Uçuş Süresi: 
3 saat (Atina aktarmalı)

Ana Havalimanı: 
Thira

Para Birimi: 
Euro

Vize: 
Var. Schengen.

Priz: 
Tip F Fiş (2 dişli)

Bahşiş: 
İsteğe bağlı olmakla birlikte 10% civarında bir bahşiş genel kabul gören uygulama.

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...