Emirates Sri Lanka & Dubai

12 Gün | 3.100$
Sigiriya | Dambulla | Kandy | Galle | Dubai

Sri Lanka’nın hem tarihi ve kültürel miraslarını göreceğiniz; hem muhteşem doğasının içinde kaybolacağınız; hem de Sri Lanka sahillerinde dinleneceğiniz bir program. Yoğun Sri Lanka gezi programının ardından Dubai'de lüks bir tatil sizi bekliyor.

 

 

 

Konaklama – 10 Gece:

  • Negombo, 1 gece
  • Habarana, 2 gece
  • Kandy, 2 gece
  • Galle, 2 gece
  • Kolombo, 1 gece
  • Dubai, 2 gece

 

Program – 12 Gün:

1. Gün: İstanbul – Dubai - Kolombo 

Akşam saatlerindeki Emirates ile geceyi uçakta geçiriyorsunuz.

2. Gün: Kolombo - Negombo

Dubai aktarmalı İstanbul – Kolombo uçuşunuzun ardından havalimanında karşılanma. Size özel araç ve şoför eşliğinde Batı kıyısında yer alan Negombo’daki otelinizde dinlenip yolculuğun yorgunluğunu atacaksınız.

3. Gün: Negombo – Habarana

Size özel şoförlü aracınızla Anuradhapura bölgesindeki Habarana’ya geçiş. Burada Pinnawala Fil Yetimhanesini ziyaret edip filleri doğal yaşamına tanıklık edeceksiniz.

4. Gün: Habarana

Sabah erken saatlerde Sigiraya Kayası’nı ziyaret ediyoruz. Krallığa ait sarayın bahçesinden geçtikten sonra merdivenlerle Sigiraya Kayası’nın tepesine, Sarayın bulunduğu yere tırmanış. Yol üzerinde günümüze kadar gelebilmiş kaya üzerindeki renkli duvar resimlerini mutlaka görmelisiniz. Tepeye ulaştığınızda müthiş bir manzara sizi bekliyor. Öğleden sonra antik bir şehir olan Polonnaruwa’yı ziyaret ediyoruz; Sri Lanka Krallıklarının altın çağını yaşadığı yer. Size özel rehberinizle, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan bu antik şehri gezeceğiz ve çok iyi muhafaza edilmiş müzesini de ziyaret edeceğiz.

5. Gün: Habarana -  Dambulla – Kandy

Sabah erken saatlerde Kandy’e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Dambulla Mağaraları’nı geziyoruz.  Büyük Buda Heykeli’nin arkasında yer alan mağaralarda iyi şekilde muhafaza edilmiş olan Budizm heykellerini ve resimlerini göreceksiniz. Sonraki durak Matale Baharat Bahçeleri; burada baharat alabilirsiniz. Kandy’e Nuwara Eliya’daki Seylan Çay tarlalarından geçerek ulaşacaksınız. Yolda Seylan Çay tadımı yapıp beğendiklerinizi alabileceksiniz.

6. Gün: Kandy

Kandy, Sri Lanka Krallık döneminin son başkenti. İngiltere sömürgesi olmadan önce ülkenin en önemli merkeziydi. Hala “Buda’nın Diş Emaneti” ‘nin bulunduğu tapınak ile hem yerli hem yabancı yüzlerce misafiri ağırlayan bir şehir. Özellikle ünlü Perahela Festivali zamanı şehir çok renkli.

7. & 8. Gün: Kandy – Galle

Yolda geleneksel yöntemlerle balıkçılık yapan köylüleri mutlaka izleyin. Galle Kalesi, Hollanda koloni dönemlerinden kalan bir miras. Bir liman şehri olan Galle’de Portekiz sömürge döneminin mimari esintilerini görmek de mümkün.

9. Gün: Galle – Kolombo

Bu gün Kolombo’ya doğru yola çıkıyoruz. Kolombo şehrini özel aracınızla gezdikten sonra otele transfer.

10.&11. Gün: Kolombo – Dubai

Kolombo Havalimanı’na transfer ve Dubai’ye uçuş. Orta Doğu’nun lüks merkezi olan Dubai’de; 7* Oteller ve ihtişamlı alışveriş merkezleri sizi bekliyor.

12. Gün: Dubai - İstanbul

Dubai Havalimanı’na transfer ve İstanbul’a dönüş.

 

Pura Vida!

Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere. 

 

Ekli Dosyayı İndirmek İçin Tıklayınız: Emirates_ile_Sri_Lanka__Dubai.pdf
REZERVASYON YAP
Bay
Bayan
(*)
(*)
(*)
Bizden Haber Bülteni Almak İster Misiniz?
Evet

BENZER SEYAHATLER

Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...