Masai Mara Safari & Zanzibar

8 Gün | 3.200$
Nairobi | Nakuru | Masai Mara | Zanzibar

Kenya’da 40’ın üzerinde ulusal park yer alsa da en öne çıkanı Masai Mara. Tanzanya tarafında Serengeti parkı ile birleşen bu büyük park, safari yapabileceğiniz en ideal yerlerden biri. 5 Büyükleri görüp Afrika Savanasında unutulmaz bir deneyim yaşıdıktan sonra dinlenmek için Zanzibar adasına geçeceksiniz. 

 

 

 

Konaklama – 8 Gece:

Nairobi, 1 gece

Nakuru, 1 gece

Masai Mara, 3 gece

Zanzibar, 3 gece

 

Program – 8 Gün:

1. Gün: İstanbul – Nairobi - Nakuru

İstanbul – Nairobi uçuşunuzun ardından havalimanında karşılanma. Kısa bir dinlenme için Nairobi’deki otelinize transfer. Sabah kahvaltınızın ardından Nakuru Ulusal Parkı’na hareket. Yol üzerinde Büyük Rift Vadi’sinde duraklama. Bu muhteşem manzarayı mutlaka fotoğraflamak isteyeceksiniz. Kampınıza ulaşımın ardından ikindi vakitlerinde ilk Game Drive. Konaklama kampınızda.

2. Gün: Nakuru – Masai Mara 

Sabah kahvaltının ardından Masai Mara’ya doğru hareket. İnanılmaz manzaralar eşliğindeki yolculuğunuzu ardından Masai Mara’ya varış. Safari denilince ilk akla gelen yerlerden olan Masai Mara’da 5 Büyükleri görme şansınız var! İkindi saatlerinde Game Drive’a katılıp akşam kampınızda dinlenebilirsiniz.

3. Gün: Masai Mara 

Sabah güneş doğarken, Afrika Savanasının uyanışına tanıklık edeceksiniz. Bu geziden sonra otele dönüş, kahvaltı ve dinlenme. Ardından rehberle kampta yürüyüş yaparak hem doğa ve vahşi yaşam hem de yerel Masai Mara kültürü hakkında bilgi edineceksiniz ve tabi ki birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceksiniz. İkindi vakti Game Drive. Kampa dönüş ve dinlenme.

4. Gün: Masai Mara

Hala 5 Büyüklerin hepsini görmediyseniz bugün son şansınız. Sabah-öğle-akşam saatlerindeki Game Drive’lara katılıp; Afrika’nın büyüleyici atmosferini aklınıza iyice kazıyabilirsiniz.

5. Gün: Masai Mara - Zanzibar

Sabah kahvaltının ardından Nairobi’ye dönüş ve buradan Zanzibar’a uçuş. Baharat adası olarak bilinen bu adada safarinin yorgunluğunu atabileceksiniz.  

6. Gün: Zanzibar

Bugün otelinizden ayrılıp; UNESCO Dünya Mirasları içerisinde yer alan Stone Town’u ziyaret edebilirsiniz. Sonrasında telinize dönüp egzotik tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

7. Gün: Zanzibar

Adanın ünlü baharat bahçelerini gezebilirsiniz. Veya yakınlardaki Prison Island’a gidip bu adanın tarihteki yerini keşfedebilirsiniz.

8. Gün: Zanzibar- İstanbul

Zanzibar Havalimanı’na transfer ve İstanbul’a dönüş.

 

Pura Vida!

Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere. 

Ekli Dosyayı İndirmek İçin Tıklayınız: Masai_Mara_Safari__Zanzibar.pdf
REZERVASYON YAP
Bay
Bayan
(*)
(*)
(*)
Bizden Haber Bülteni Almak İster Misiniz?
Evet

BENZER SEYAHATLER

Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...