Serengeti Safari & Zanzibar

8 Gün | 3.200$
Arusha | Manyara Gölü | Serengeti | Zanzibar

Afrika’daki EN’lerin ülkesi: EN büyük ülke, EN yüksek dağ (Kilimanjaro), EN alçak yer (Tanganyika gölü) ve EN büyük göl (Viktoria Gölü). Tabi bir de EN popüler Safari destinasyonları içinde yer alan: Serengeti. 5 Büyükleri görüp Afrika Savanasında unutulmaz bir deneyim yaşadıktan sonra dinlenmek için Zanzibar adasına geçeceksiniz.

 

 

 

Konaklama – 7 Gece:

Arusha, 1 gece

Karatu, 1 gece

Serengeti, 2 gece

Zanzibar, 3 gece

 

Program – 8 Gün:

1. Gün: İstanbul – Kilimanjaro - Arusha

 

İstanbul – Kilimanjaro uçuşunuzun ardından havalimanında karşılanma. Arusha’ya transfer. Konaklayacağınız lodge’da dinlenme.

2. Gün: Arusha – Karatu 

Sabah kahvaltının ardından Manyara Gölü ve Milli Parkı’na hareket. Yol üzerinde, Milli Park içinde öğle yemeği. Ardından Karatu’ya transfer ve burada konaklayacağınız lodge’da dinlenme.

3. Gün: Karatu - Serengeti 

Sabah kahvaltının ardından Serengeti’ye transfer. Duraklama hariç 5 saat sürecek yolculuğun esnasında Game Drive’lar ile yolculuğunuz daha da keyiflenecek! Ardından konaklayacağınız kampa varış ve dinlenme.

4. Gün: Serengeti

Sabah-öğle-akşam saatlerindeki Game Drive’lara katılıp; Afrika’nın büyüleyici atmosferini aklınıza iyice kazıyabilirsiniz. Dilerseniz Afrika Savanasını yukarıdan görebileceğiniz bir balon turuna katılabilirsiniz.

5. Gün: Serengeti - Zanzibar

Sabah kahvaltının ardından Seronera Airstrip’e transfer ve buradan pırpır uçaklarla Zanzibar’a uçuş. Baharat adası olarak bilinen bu adada safarinin yorgunluğunu atabileceksiniz.  

6. Gün: Zanzibar

Bugün otelinizden ayrılıp; UNESCO Dünya Mirasları içerisinde yer alan Stone Town’u ziyaret edebilirsiniz. Sonrasında telinize dönüp egzotik tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

7. Gün: Zanzibar

Adanın ünlü baharat bahçelerini gezebilirsiniz. Veya yakınlardaki Prison Island’a gidip bu adanın tarihteki yerini keşfedebilirsiniz.

8. Gün: Zanzibar- İstanbul

Zanzibar Havalimanı’na transfer ve İstanbul’a dönüş.

 

Pura Vida!

Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere. 

 

Ekli Dosyayı İndirmek İçin Tıklayınız: Serengeti_Safari__Zanzibar.pdf
REZERVASYON YAP
Bay
Bayan
(*)
(*)
(*)
Bizden Haber Bülteni Almak İster Misiniz?
Evet

BENZER SEYAHATLER

Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...