Bhutan

Bhutan, komşusu Tibet ile benzerlikler gösteren bir ülke. Budizm’in egemen olduğu ülkede, gittiğiniz her yerde tapınaklarla karşılaşacaksınız. 1970’lere kadar kapılarına turizme kapadığı için halan yerel ve otantik dokusunu korumakta. 1970’lere kadar kapılarını turizme kapadığı için halan yerel ve otantik dokusunu korumakta. Şimdi bile sınırlı sayıda kişinin ziyaret ettiği ülke; dünyandaki tek Budist krallık. Ülkeye giriş noktası olan Paro, ülkenin en çok ziyaret edilen Taktsang Manastırına ev sahipliği yapıyor. Taktsang, dünyadaki en önemli Budist tapınaklarından biri. 1.200 metre yükseklikteki uçurumun kenarına kurulu olan tapınağı ziyaret için gerçekleştireceğiniz tırmanış, başlı başına bir deneyim. Thimpu ülkenin başkenti ve özellikle çevresindeki dzong yani kale surları ile ünlü. Tashichho Dzong’un içerisinde Budist tapınaklar ve kale surları yer almakta. Paro – Thimpu arasındaki trekking rotası da, doğa sporları için ülkeyi ziyaret edenlerin tercihi. Festivalleriyle ünlü Bhutan’da, en çok ilgi gören festival; yaz sonu – sonbaharda gerçekleşen ve en görkemli danslar ve şovların yer aldığı Paro ve Thimpu Tcheshus'ları.

 

BHUTAN LÜKS TATİL

 

Bhutan, kuzeyinde Himalayalar ve Tibet özerk bölgesi; kalan diğer sınırlarını da Hindistan ile paylaşan bir ülke. Asya’daki hem nüfus hem de coğrafya olarak küçük bir ülke olan Bhutan, görülecek yerler açısından çok zengin bir yer. Gayri Safi Milli Mutluluk terminolojisini dünyaya kazandıran ve bunu ölçen tek ülke olarak, ülkenim refah seviyesi için sadece ekonomik değerlerin yeterli olmadığını ortaya koyan bir felsefeye sahip. Tarihi yerlerin ve kültürün korunması ile sürdürülebilir bir ekolojik sistem kurmak gibi kriterlere önem veren bir yer. Bölgede, kişi başı milli gelirin en yüksek olduğu bir ülke olarak da ekonomik gelişmeyi de sağlamış bir ülke. Ülkeye giriş yapan turistler, diğer ülkelerden farklı bir uygulama ile karşı karşıya kalıyorlar çünkü ülkeyi ziyaret için uçak-otel-transfer-yeme&içme gibi tüm giderlerin en baştan ödenmesi gerekiyor. Bhutan’da; Paro ve Thimpu’dan sonra en çok ziyaret edilen yer Punakha. Bhutan’ın kışlık başkenti olan Punakha; kale ve surları ve Budist tapınaklarıyla sizi büyüleyecek. Bhutan, birçok lüks otel zincirine ev sahipliği yapıyor. Aman ve Uma lüks otel zincirinin ülkenin çeşitli yerlerinde otelleri bulunmakta. Bhutan gezinizi, rahatlıkla Hindistan veya Nepal ile birleştirebilirsiniz.

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 GMT +

Başkent:

 Thimphu

Uçuş Süresi:

 2 saat (YeniDelhi'den)

Para Birimi:

 Ngultrum

 

 

 

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1Taktsang Manastırı
2Budist Tapınaklar
3Geleneksel yaşamını koruyan bir ülke
4Tashichho Dzong
5Thimpu, Paro, Punakha, Jakar şehirleri
6Aman ve Uma gibi lüks otel zincirleri
7Trekking, tırmanış ve diğer doğa sporları
8Az sayıda kişinin ziyaret ettiği bir yer
9Nepal veya Hindistan ile programınızı birleştirme

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele


ASYA GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

Saat Dilimi: 
UTC+6

Telefon Kodu: 
+975

Resmi Dil: 
Dzongka

Diğer Diller: 


Başkent: 
Thimphu

Din: 
Budizm

Önemli Bilgi: 
Ülkeye giriş, ancak tüm seyahat masrafları önden ödenerek gerçekleşebiliyor. Bu sebeple programınızı önden planlamanız gerekiyor. Geleneklerine bağlı bir toplum olduğu için özellikle dini yerlerde kıyafetinize dikkat ediniz.
Önerilen Havayolları: 
THY + Bhutan Airlines

Uçuş Süresi: 
7 saat (Yeni Delhi) + 2 Saat (Bhutan)

Ana Havalimanı: 
Paro

Para Birimi: 
Ngultrum

Vize: 
Var

Priz:
Tip D & G (3 dişli) ve F (2 dişli) Fiş

Bahşiş: 
Seyahate ilişkin tüm ödemelerinizi önden yaptığınız için bahşiş beklenmez. Restoranlar, 20% Hizmet Bedeli'ni hesabınıza ekler. Tura çıktığınız rehbere günlük 10 USD , şoföre günlük 5 USD verebilirsiniz.

 


NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...