Botsvana

Botsvana, ilginç coğrafyası ve büyüleyici doğasıyla ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Sürdürülebilir eko-turizm mottosuyla, kitle turizminin önüne geçip diğer Afrika ülkelerinden kendini farklılaştırmış bir yer. Bunun sonucu daha pahalı bir safari deneyimi olsa da kalabalıklardan uzak yaşayacağınız Afrika gezisi paha biçilemez. Dünyanın en büyük denizden uzak deltası olan Okavango Deltası, yer yer bataklıklarla ve su kanallarıyla çevrili coğrafyası ve üzerindeki vahşi yaşam ile ziyaretçilerini fazlasıyla memnun ediyor. Okavango Deltası boyunca yapacağınız cruise, vahşi yaşamı ve tabiatı keşfedeceğiniz bir deneyim. Okavango Deltası’nda yapacağınız gezici kamp ile de doğanın derinliklerine dalıp gerçek Afrika’yı kalabalıklardan uzak yaşayabilirsiniz. Yakınlarındaki Chobe Milli Parkı, özellikle filleri izlemek isteyenler için ideal. Tabi buradan Viktorya Şelaleleri’ne geçiş de mümkün. Neredeyse ülke yüzölçümünün beşte birini kaplayan bu parklar ülkenin dört bir tarafına yayılmış durumda.

 

BOTSVANA LÜKS TATİL

 

60’larda İngiltere sömürgesinden çıkıp bağımsızlığını kazanan Botsvana, komşusu Güney Afrika’da yaşanan Apartheid rejiminden pek etkilenmemiş bir yer. Güvenli ve huzurlu bir yaşamın sürdüğü ülkede, turizm uzun süredir önemli bir gelir kaynağı olmuş ve turistlerin sorun yaşamadan rahat bir tatil geçirmeleri için sistemleri oturmuştur. Çevre ülkelere göre daha pahalı bir destinasyon olmakla birlikte, sunmuş olduğu vahşi hayat ve tabiat ve ayrıca kitle turizmi yapılmaması gibi farklılıklarla gözde bir safari merkezi haline gelmiştir. Mart – Kasım arası yağışların fazla olmaması nedeniyle safari için en uygun zamandır. Safari gezilerimiz 4*4 araçlarla gerçekleşiyor olup bir safari gezisinde en fazla 6 kişi bulunmaktadır. Bu sayede tam anlamıyla bir safari deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Botsvana, güvenli bir ülke olması sebebiyle çocuklu ailelerin de tercihi. Bu tatilinizi Güney Afrika ile de rahatlıkla birleştirebilirsiniz. Balayı tatiline çıkacak veya deniz tatili isteyenler için Mauritus adası ile de Botsvana safari birlikte yapılabilir.

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 UTC +2

Başkent:

 Gaborone

Uçuş Süresi:

 12 saat

Para Birimi:

 Botsvana Pulası

 

 

 

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1Okavango Deltası
2Okavango Nehri’nde Cruise
3Gezici Kamplar ile Gerçek Afrika
4Kitle turizmin kalabalığından uzak bir safari
5Chobe ve Okavango’da Game Drive
6Makgadikgadi Pans’da tuz havzaları
7Afrika’daki en lüks lodge ve kamplar
8Yerel teknelerle, “mokoro” gezinti
9Güney Afrika veya Mauritus’u birleştirme

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele


AFRİKA GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

Saat Dilimi: 
UCT+2

Telefon Kodu: 
+267

Resmi Dil: 
İngilizce, Tsvana

Diğer Diller: 


Başkent: 
Gaborone

Din: 
Hristiyan, Yerel Dinler

Önemli Bilgi: 
Botsvana'ya seyahatte Sarı Humma aşısı ve sıtma ilacı alınması önerilmektedir.  Özellikle Güney Afrika üzerinden seyahat etmeyi planlayan kişilerin Sarı Humma aşı sertifikasını yanında bulundurması gerekmektedir. Seyahat Sağlık Merkezi'nden randevu alarak bilgi temin edebilirsiniz ve ücretsiz aşınızı yaptırabilirsiniz.
Önerilen Havayolları: 
THY + South African Airways

Uçuş Süresi: 
12 saat (Aktarmalı)

Ana Havalimanı: 
Gaborone

Para Birimi: 
Botsvana Pulası

Vize: 
Yok  

Priz: 
Tip D & G & M Fiş (3 dişli)

Bahşiş: 
Servis Bedeli faturaya dahil edilmediyse 10%'a kadar bahşiş bırakabilirsiniz. Diğer Afrika ülkelerine göre daha kalkınmış bir ülke olsa da rehberinize günlük 10 USD; otel çalışanları için ortak Tipbox'a gün başına 5-10 USD bırakabilirsiniz. Gezici kamp ile safari yapacaksanız mutlaka yanınızda taşınabilir şarj cihazı bulundurun.
 

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...