Zimbabve

Dünyanın 7 Doğal Harikası’ndan biri olan Viktorya Şelaleleri, Zimbabve’yi seyahatin ana sebebi. Zambiyi’dan da ulaşılabilen bu şelaleler, Niagara ve İguaçu Şelaleleri ile birlikte dünyanın en görkemli şelaleleri arasında kabul ediliyor. Zimbabve, safari için de iyi bir destinasyon. Bostwana sınırında yer alan Hwange Milli Parkı; Afrika doğal yaşamı gözlemleyebileceğiniz ve game drive’lara katılacağınız mükemmel bir park. Ayrıca, Afrika’daki en büyük fil nüfusu da burada yaşıyor. Viktorya Şelaleleri’ne yakın olan Hwange’ye rahatlıkla ulaşıp birkaç gün geçirebilirsiniz. Ülkenin kuzeyinde yer alan Kariba gölü ve Mana Pools Milli Parkı yine görülmeye değer bir yer. Az sayıda turistin bulunduğu bu bölgede diğer turistlerle karşılaşmadan gerçek Afrika’yı keşfedebilirsiniz.  

 

ZİMBABVE LÜKS TATİL

 

80’lerde bağımsızlığını elde eden Zimbabve, çok eski bir tarihe sahip. Mozambik ile birlikte Monomotapa Krallığı’nın uzun yıllar hüküm sürdüğü bu topraklarda bir çok tarihi eser bulunmakta. Ülkenin güneyinde yer alan Büyük Zimbabve şehrinde bu kalıntıları görmek mümkün. “Taştan Ev” anlamına gelen Zimbabwe, bu şehirde yer alan onlarca taş ev kalıntılarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Zimbabve’de Viktorya Şelaleleri en öne çıkan turistik yer olsa da bununla beraber Hwange Milli Parkı gibi safari yapılacak birçok parkı bulunmakta. Daha az kalabalık isteyenler için Mana Pools Milli Parkı ideal ve bu parkı ziyaret ederken Kariba göl kenarında konaklayabilirsiniz. Safari gezilerimiz 4*4 araçlarla gerçekleşiyor olup bir safari gezisinde en fazla 6 kişi bulunmaktadır. Bu sayede tam anlamıyla bir safari deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Bu tatilinizi Güney Afrika ile rahatlıkla birleştirebilirsiniz.

 

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 UTC +2

Başkent:

 Harare

Uçuş Süresi:

 16 saat

Para Birimi:

 ABD Doları

 

 

 

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1Nefes kesici Viktorya Şelaleleri
2Hwange Milli Parkı
3Afrika’nın en büyük Fil yerleşkesi
4Daha az turistik olan parklarda Safari
5Kariba Gölü’nde dinlenme
6Büyük Zimbabve şehrindeki tarihi kalıntılar
7Güney Afrika ile seyahatinizi birleştirme
8Game Drive + Canoe Safari + Walking Safari
9Walking Safari ile doğayı yakından keşfetme

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele


AFRİKA GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

Saat Dilimi: 
UCT+2

Telefon Kodu: 
+263

Resmi Dil: 
İngilizce, Shonaca, Ndebelece

Diğer Diller: 


Başkent: 
Harare

Din: 
Hristiyan

Önemli Bilgi: 
Zimbabve'ye seyahatte Sarı Humma aşısı ve sıtma ilacı anılması önerilmektedir.  Özellikle Güney Afrika üzerinden seyahat etmeyi planlayan kişilerin Sarı Humma aşı sertifikasını yanında bulundurması gerekmektedir. Seyahat Sağlık Merkezi'nden randevu alarak bilgi temin edebilirsiniz ve ücretsiz aşınızı yaptırabilirsiniz.
Önerilen Havayolları: 
THY + South African Airways

Uçuş Süresi: 
16 saat (Aktarmalı)

Ana Havalimanı: 
Harare

Para Birimi: 
ABD Doları

Vize: 
Var 

Priz: 
Tip D & G Fiş (3 dişli)

Bahşiş: 
Servis Bedeli faturaya dahil edilmediyse 10%'a kadar bahşiş bırakabilirsiniz. Zimbabve fakir bir ülke olduğundan; tura katıldığınızda veya herhangi bir hizmet aldığınızda, ufak miktarlarda bahşiş verebilirsiniz.
 

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...