Namibya

Namib çölünde Sossusvlei’den başlayacağınız safari, sizi dünyanın en eski ve en yüksek kum tepelerine sahip çöllerinden birinde heyecanlı bir serüvene davet ediyor. Güney Afrika sınırına yakın Fish River Kanyonu, dünyanın en büyük kanyonlarından biri ve muhteşem bir manzaraya sahip. Aynı zamanda yürüyüş için ideal bir rota. Safari için en ideal yer kuzeyde yer alan Etosha Milli Parkı. Bir tuz havzası ile çevrili olan Milli Park’ta çıkacağınız game drive’larda, Afrika doğal yaşamının içine gireceksiniz. Diğer parklar kadar turistik olmayan bu yerlerde, el değmemiş bir Afrika deneyimi yaşayacaksınız. Hala Alman kolonyal dönemin izlerini taşıyan başkent Windhoek’e bir gününüzü mutlaka ayırmalısınız.

 

NAMİBYA LÜKS TATİL

19 yy’da Alman sömürüsü altına giren Namibya, Birinci Dünya Savaşı sonrası Güney Afrika kontrolü altına girmiş ve 90’larda bağımsızlığını kazanmış. Alman etkisini hala bazı şehirlerdeki mimaride ve günlük dilde görmek mümkün. Güney Afrika’nın Apartheid rejiminden fazla etkilenmemiş ve ülkedeki farklı kabileler birlikte barış içinde yaşamakta. Uçsuz bucaksız Namib çöllerinden masmavi Atlantik Okyanusu’na; Namibya birbirinden güzel doğal güzellikler sunan bir ülke. Sossuvelei’de bulunan dünyanın en yüksek kum tepeleri size adrenali yüksek bir gezi sunacak. Çevresindeki Bostwana ve Güney Afrika kadar turistik olmayan Etosha’da yapacağınız safari, size el değmemiş ve değişmemiş gerçek Afrika deneyimini yaşatacak. Kurak sezon olan Haziran – Kasım arası; safari için en iyi dönem. Safari gezilerimiz 4*4 araçlarla gerçekleşiyor olup bir safari gezisinde en fazla 6 kişi bulunmaktadır. Bu sayede tam anlamıyla bir safari deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Namibya, güvenli bir ülke olması sebebiyle çocuklu ailelerin de tercihi. Bu tatilinizi Güney Afrika ile de rahatlıkla birleştirebilirsiniz.

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 UTC +1

Başkent:

 Windhoek

Uçuş Süresi:

 14 saat

Para Birimi:

 Namibya Doları

 

 

 

 

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1Sossuvelei’de bulunan dünyanın en yüksek kum tepeleri
2Etosha Milli Parkı’nda game drive
3Namib Çölü’nde safari
4Fish River Kanyonu’nda yürüyüş
5Skeleton Coast’ta filmlerde gördüğünüz sahneler
6Himba gibi yerel kültürler
7Alman kolonyal mimariye sahip Luderitz
8Güney Afrika ile seyahatinizi birleştirme
9Sahil kenarında dinlenme

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele


AFRİKA GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

Saat Dilimi: 
UCT+1

Telefon Kodu: 
+264

Resmi Dil: 
İngilizce

Diğer Diller: 


Başkent: 
Windhoek

Din: 
Hristiyan

Önemli Bilgi: 
Nambiya'ya seyahatte Sarı Humma aşısı ve sıtma ilacı alınması önerilmektedir.  Özellikle Güney Afrika üzerinden seyahat etmeyi planlayan kişilerin Sarı Humma aşı sertifikasını yanında bulundurması gerekmektedir. Seyahat Sağlık Merkezi'nden randevu alarak bilgi temin edebilirsiniz ve ücretsiz aşınızı yaptırabilirsiniz.
Önerilen Havayolları: 
THY + Air Namibia

Uçuş Süresi: 
14 saat (Aktarmalı)

Ana Havalimanı: 
Windhoek

Para Birimi: 
Namibya Doları

Vize: 
Var  

Priz: 
Tip D & M Fiş (3 dişli)

Bahşiş: 
Servis Bedeli faturaya dahil edilmediyse 10%'a kadar bahşiş bırakabilirsiniz. Namibya fakir bir ülke olduğundan; tura katıldığınızda veya herhangi bir hizmet aldığınızda, ufak miktarlarda bahşiş verebilirsiniz.
 

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...