Hawaii

Orta Pasifik Okyanusu’nda yer alan Hawaii takımadaları, ABD’ye bağlı. Bu sayede Amerika vizeniz ile bu adaları ziyaret edebilirsiniz. 19 adadan oluşan bu takımadadaki bazı adalar turizme açık. Bunların içinde en ünlüsü Oahu. Başkent Honolulu’nun yer aldığı bu ada; nüfusun en yoğun olduğu yer. Ünlü Waikiki sahili de yine burada. Sörfçülerin mekkesi olan bu adada; sörf bilmiyorsanız dahi başlamak için ilham verecek bir yer. Maui, diğer bir popüler destinasyon. Büyük volkanik krater, Haleakala burada. Kambur Balinaları izleyebileceğiniz yer de burası. Aralık – Nisan arası bunun için en güzel zaman. Büyük Ada, aslında karışıklık olmasın diye bu ismi almış çünkü gerçek adı, tüm takımadaların ortak adı olan Hawaii. Bu ada, Volcanoes Ulusal Parkı ile ünlü. Buraya gerçekleştireceğiniz yürüyüş size unutamayacağınız bir serüven ve enfes bir manzara vaat ediyor. Doğa sporlarına düşkünler içinse Kauai ideal. Başta Wailau Nehri, Waimea Kanyonu olmak üzere birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Lanai adası ise yeni yeni turizme açılmaya başlamış; bu sebeple izole ve insanlardan uzak bir tatil için ideal.

 

HAWAİİ LÜKS TATİL

 

Hawaii adaları, özellikle Batı Amerika’ya gerçekleştireceğiniz bir tatil için mutlaka programınıza dahil etmeyi düşüneceğiniz bir yer. LA ve San Francisco’ya 5-5,5 saat uçuş mesafesinde olan bu ada; anakaradaki coğrafya, iklim, kültür ve atmosferden çok daha başka bir dünyaya taşıyacak sizi. Volkanik faylar üzerine kurulu olan bu adalarda hala faal volkanlar bulunmakta; hatta dünyanın en büyük aktif volkanlarından biri olan Mauna Lao da burada. Pasifik Okyanusu’nun getirdiği egzotik iklim ve bitki örtüsü; sizi Amerika dışına çıkmışsınız hissini yaşatacak. Polinezyalıların yaşadığı bu topraklara 18.-19. yy’da Avrupa ve Amerika’dan erişim olmuş. Bu nedenle adanın dilinde, kültüründe ve danslarında hala yerel kültürün etkileri güçlü  bir şekilde bulunmakta. 2. Dünya savaşında Japon’ların bombalayıp Amerika’yı savaşa sürükleyen Pearl Harbour da burada. Egzotik tatilinize biraz tarih eklemek isterseniz mutlaka ziyaret etmelisiniz. Adaya ana ulaşım noktası Oahu adası. Gezinizi tamamen bu adada geçirebileceğiniz gibi birden fazla adayı ziyaret edeceğiniz bir program da oluşturabilirsiniz. Adalar arası ufak uçaklarla ulaşım çok rahat. Oahu’dan Kauai ve Maui adasına yarım saatlik; Büyük Ada’ya da 45 dk’lık bir uçuşla ulaşabiliyorsunuz. Adalar arası Cruise da başka bir seçenek olmakla birlikte cruise seçeneği pek bulunmamakta. Hawaii, genç – yaşlı, yıl boyu ziyaret edeceğiniz; kültürü-mutfağı-egzotik yapısıyla; sizleri cezbedecek bir yer.

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 GMT -10

Başkent:

 Honolulu

Uçuş Süresi:

 21 saat

Para Birimi:

 ABD Doları

 

 

 

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1Honolulu’nun renkli şehir hayatı
2Hawaii yaşam tarzı ve etnik kültürü
3Tropikal Ada & Egzotik Bitki Örtüsü
4Sörf için en ideal yerlerden biri
5Renkli Balıklarla dolu Sualtı & Dalış
6Adadaki volkanik yapılar
7Yıl boyu düşmeyen sıcaklıklar
8Hawaii mutfağı ve taptaze meyveleri
9Amerika veya diğer Hawaii adalarıyla birleştirme

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele


DİĞER GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

ABD: Los Angeles veya San Francisco'ya uçup buradan Hawaii'ye geçebilirsiniz. Böylece uzun uçuşun ardından Amerika'nın Batı yakasında dinlenme ve bu şehirleri keşfetme fırsatınız olur.

Saat Dilimi: 
UTC-10:00

Telefon Kodu: 
+1

Resmi Dil: 
İngilizce

Diğer Diller: 
İngilizce

Başkent: 
Hawaiice

Din: 
Hristiyan
Önerilen Havayolları: 
THY, Lufthansa, United Airlines

Uçuş Süresi: 
21 saat

Ana Havalimanı: 
Honolulu

Para Birimi: 
ABD Doları

Vize: 
Var

Priz: 
Tip A Fiş (2 dişli)

Bahşiş: 
ABD'de olduğu üzere hizmet sektöründe çalışanlar bahşiş ile geçimini sağlamakta. Bu sebeple 10% - 15% arası bahşiş bırakmanız uygun olur.

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...