Bora Bora

Bora Bora, Yeryüzündeki Cennet. Fransız Polinezyası’nda yer alan bu ada volkanik bir yapıya sahip. Bu sayede; turkuaz rengi denizde yüzerken ve bembeyaz kumsallarda güneşlenirken; arkanızda muhteşem bir doğal güzellik size eşlik ediyor olacak. Maldivler ile birçok benzerlik gösteren Bora Bora’nın Maldivler’den en önemli farkı; bu muhteşem doğası. Maldivler’deki gibi su üzerinde yer alan water bungalow’ları ile size unutulmaz bir balayı veya romantik bir tatil yaşatacak. Bora Bora için lüksün vardığı en son nokta demek çok da yanlış olmaz. Karayipler ve Maldivler gibi birçok lüks tatil yerlerinden daha pahalı bir yer. Tabi adaya indiğiniz andan itibaren; adanın ve sunulan hizmet kalitesinin paha biçilemez olduğunu göreceksiniz. Adada yapılacak aktivitelerin çoğu su üzerine. Dünyadaki en güzel denizaltı dünyasına sahip yerlerden biri. Renkli resifler ve balıklar ile yüzebilir; hatta büyük deniz kaplumbağaları ve yunuslarla karşılaşabilirsiniz. Biraz daha heyecan istiyorsanız; köpekbalıklarını ve vatozları görebileceğiniz yerler için bir tura katılabilirsiniz. Yalnızca sekiz bin kişinin yaşadığı adada; ada insanları geleneklerine bağlı. Hayat felsefeleri olan “aita pea pea” yani “endişe edilecek bir şey yok”; yerel insanlarla konuşmaya başladığınızda hemen farkına varacağınız bir şey. Hem adanın hem de ada insanının yaydığı huzur sizi de sarmalayacak.

 

BORA BORA LÜKS TATİL

Güney Pasifik Okyanusu’nda Fransız Polinezyası’nın en ünlü takım ada grubu olan Sosyetik Adaları’nın içinde yer alan Bora Bora; Türkiye’den ulaşabileceğiniz en uzak yerlerden. İnsanoğlunun en geç yerleştiği yerlerden olan bu adalar topluluğu; 118 irili ufaklı ada ve atolden oluşuyor ve bunların arasında Bora Bora en ünlüsü. 19 yy’da Fransız kontrolü altına giren bu adalar; hala Fransız yönetimine bağlı. Bu uzak adalara gitmişken birden fazla adayı görmenizi öneririz. Tahiti ve Moorea birbirlerine çok yakın adalar. Veya bir cruise’a katılarak bu bölgeyi daha derinlemesine keşfedip güzelliklerine hayran kalabilirsiniz. Ada tatilini, Los Angeles’ta geçireceğiniz birkaç gün ile birleştirip; hem uzun yolculuğun yorgunluğunu atıp hem de Hollywood ışıltısına kapılabilirsiniz. Bu adalar içerisinde Bora Bora, balayı için ideal. Her şeyden uzakta, lüks ve egzotik bir tatil düşleyenlerin tercihi. Adaya, Tahiti’den kalkan küçük uçaklarla ulaşabilirsiniz. Bora Bora’da birçok lüks tesis; ana karada değil çevredeki küçük adacıklara kurulu ve anakaraya ulaşım tesisin özel deniz motorlarıyla gerçekleştiriliyor. Bu sayede Maldivler’deki gibi ayrıcalıklı ve izole bir tatil geçirirken çok kısa bir yolculukla adanın size sunduğu doğal güzelliklerin içinde kendinizi bulabilirsiniz. Bora Bora; size hayallerinizin ötesinde bir tatil vaat ediyor.

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 GMT -10

Başkent:

 Papeete

Uçuş Süresi:

 26 saat

Para Birimi:

 CFP Frangı

 

 

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1Tropikal Ada
2Egzotik Bitki Örtüsü
3Mercanlar
4Renkli Balıklarla dolu Sualtı
5Romantizm
6Lüks Otellerde Tatil
7Water Villada konaklama
8Sessizlik & Sakinlik
9Dalış

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele


DİĞER GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

Tahiti: Uçuşunuzun indiği havalimanı bu adada. Bora Bora'ya geçmeden birkaç gününüzü de Fransız Polinezyası'nın en büyük adası olan Tahiti de geçirebilirsiniz.

ABD: Los Angeles'a uçup buradan Bora Bora'ya geçebilirsiniz. Böylece uzun uçuşun ardından Los Angeles'ta dinlenme ve şehri keşfetme fırsatınız olur.

Saat Dilimi: 
UTC-10:00

Telefon Kodu: 
+689

Resmi Dil: 
Fransızca

Diğer Diller: 
İngilizce

Başkent: 
Papeete

Din: 
Hristiyan


Önerilen Havayolları: 
THY, Air Tahiti, Air France

Uçuş Süresi: 
26 saat

Ana Havalimanı: 
Papeete 

Para Birimi: 
CFP Frangı

Vize: 
Var

Priz: 
Tip C Fiş (2 dişli)

Bahşiş: 
Bahşiş bırakılması genelde beklenmez.

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...