Tahiti

Fransız Polenezyası’ndaki en büyük ada ve başkent Papeete’ye ev sahipliği yapıyor. Turkuaz rengi denizde yüzerken ve bembeyaz kumsallarda güneşlenirken; arkanızda muhteşem bir doğal güzellik size eşlik ediyor olacak. Aynı ada grubunda yer alan Bora Bora, Tahiti’nin önüne geçse de; Tahiti’nin de sunduğu birbirinden güzel doğal güzellikler bulunmakta. Ayrıca Bora Bora’ya kıyasla daha uygun fiyatta konaklama imkanları da mevcut. Fransız Polinezyası’nda yaşayan nüfusun 80%’i bu adada. Bu sayede muhteşem doğal güzelliklerin yanı sıra; Papeete başta olmak üzere renkli şehir hayatı da sunuyor. Tabiki toplam nüfusun 130bin olduğunu göz önünde tutarsanız; gördüğünüz birçok başkentten daha sakin bir yer. Fransız Polinezyası, Tahiti olarak da biliniyor bu sebeple bu isim hem bu ada hem de tüm adalar grubu için kullanılıyor. Adada yapılacak aktivitelerin çoğu su üzerine. Dünyadaki en güzel denizaltı dünyasına sahip yerlerden biri. Renkli resifler ve balıklar ile yüzebilir; hatta büyük deniz kaplumbağaları ve yunuslarla karşılaşabilirsiniz. Biraz daha heyecan istiyorsanız; köpekbalıklarını ve vatozları görebileceğiniz yerler için bir tura katılabilirsiniz. Ada insanı geleneklerine bağlı. Hayat felsefeleri olan “aita pea pea” yani “endişe edilecek bir şey yok”; yerel insanlarla konuşmaya başladığınızda hemen farkına varacağınız bir şey. Hem adanın hem de ada insanının yaydığı huzur sizi de sarmalayacak.

 

TAHİTİ LÜKS TATİL

 

Güney Pasifik Okyanusu’nda Fransız Polinezyası’nın en ünlü takım ada grubu olan Sosyetik Adaları’nın içinde yer alan Tahiti; Türkiye’den ulaşabileceğiniz en uzak yerlerden. İnsanoğlunun en geç yerleştiği yerlerden olan bu adalar topluluğu; 118 irili ufaklı ada ve atolden oluşuyor. 19 yy’da Fransız kontrolü altına giren bu adalar; hala Fransız yönetimine bağlı. Bu uzak adalara gitmişken birden fazla adayı görmenizi öneririz. Tahiti ve Moorea birbirlerine çok yakın adalar. Veya bir cruise’a katılarak bu bölgeyi daha derinlemesine keşfedip güzelliklerine hayran kalabilirsiniz. Cruise’ler genelde Tahiti Limanı’ndan hareket ediyor. Ada tatilini, Los Angeles’ta geçireceğiniz birkaç gün ile birleştirip; hem uzun yolculuğun yorgunluğunu atıp hem de Hollywood ışıltısına kapılabilirsiniz. Tahiti’ye Los Angeles’tan uçabileceğiniz gibi; Air France gibi havayolları ile Avrupa üzerinden de ulaşabilirsiniz. Ada iki volkanik sıradağından oluşuyor. Tahiti Nui ve Tahiti Iti olarak adayı ikiye bölmek mümkün ve bu sıradağlar ve üzerindeki muhteşem doğa; deniz tatilinizi bambaşka bir havaya büründürüyor. Adada deniz sporlarının yanı sıra birçok doğa sporu imkanı da bulunmakta. Tahiti; size hayallerinizin ötesinde bir tatil vaat ediyor.

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 GMT -10

Başkent:

 Papeete

Uçuş Süresi:

 26 saat

Para Birimi:

 CFP Frangı

 

 

 

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1Tropikal Ada & Egzotik Bitki Örtüsü
2Renkli Papeete şehri
3Tahiti mutfağı
4Mercanlar
5Tahiti’nin sıcak ve konuksever insanları
6Romantizm
7Lüks Otellerde Tatil
8Sessizlik & Sakinlik
9Renkli Balıklarla dolu Sualtı & Dalış

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele


DİĞER GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

Bora Bora: Tahiti'de geçireceğiniz tatile; Bora Bora veya Moorea gibi çevredeki başka bir adayı da ekleyebilirsiniz.

ABD: Los Angeles'a uçup buradan Tahiti'ye geçebilirsiniz. Böylece uzun uçuşun ardından Los Angeles'ta dinlenme ve şehri keşfetme fırsatınız olur.

Saat Dilimi: 
UTC-10:00

Telefon Kodu: 
+689

Resmi Dil: 
Fransızca

Diğer Diller: 
İngilizce

Başkent: 
Papeete

Din: 
Hristiyan

Önerilen Havayolları: 
THY, Air Tahiti, Air France

Uçuş Süresi: 
26 saat

Ana Havalimanı: 
Papeete 

Para Birimi: 
CFP Frangı

Vize: 
Var

Priz: 
Tip C Fiş (2 dişli)

Bahşiş: 
Bahşiş bırakılması genelde beklenmez.

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...