Seyşeller

Ekvator’un hemen güneyinde bulunan bu Hint Okyanusu adalar topluluğu, size unutamayacağınız bir tatil vaat ediyor. Toplam 115 adadan oluşan Seyşeller’de, bu adaların çok azında yerleşim bulunmakta. Toplam 90bin nüfusu ve lüks turizmi hedefleyerek az sayıda misafir ağırlaması sayesinde doğal yaşamı ve bitki örtüsünü koruyabilmiş ve bunun sayesinde “Sürdürülebilir Turizm”’de dünya birincisidir. Seyşeller Hükümeti, bunun devam etmesi için gerekli önlemleri sürekli almakta ve bu sayede ziyaretçilerine Seyşeller’in olağanüstü tropik bitki örtüsü, doğal yaşamı ve sadece bu adada bulabileceğiniz hayvan türlerini sunmaktadır.

 

İlk olarak Fransız sömürgesine giren ada ardından İngiliz sömürgesine girmiş ve 20. Yüzyılın ikinci yarısında bağımsızlığını kazanmıştır. Ülkede, yerel dil olan Seyşeller Kreyolu’nun yanı sıra İngilizce ve Fransızca da yaygın olarak kullanılmaktadır. Nüfüsunun büyük çoğunluğu Hristiyan olan bu ülkede; tarih ve kültür anlamında görülecek pek bir şey yoktur. Ziyaretçilerine; Doğal Parkları’nda el değmemiş bir tabiat ile mercanlarla kaplı muhteşem bir deniz ve kumsal tatili sunmakta. Adada, dev Aldabra kaplumbağası ve yanlızca Praslin adasında bulunan coco de mer palmiyeleri görülmeye değer. 

 

SEYŞELLER LÜKS TATİL

 

Seyşeller, hem beyaz kumsallarda yatıp dinlenmek isteyenler hem de doğa ve dalış düşkünleri için gidilecek bir yer. Uçakla üzerinden geçerken bu kartpostallık adalara hayran kalacaksınız. Dünyanın en güzel kumsallarının bulunduğu bu adalarda diving ve snorkling gibi deniz sporlarını yapmadan dönmeyin. İster balayı tatili; ister aile tatili; Seyşeller ziyaretçilerine bir çok güzellik ve aktivite sunuyor.

 

Mahe ve Praslin gibi büyük adaların yanı sıra gizli kalmış ve az sayıda misafir ağırlayan ufak adalar da var. En büyük adalarında dahi 2 saatte tüm ada gezilebilir. Seyşeller’de tek bir adaya giderek burayı tam anlamıyla keşfetmiş olmazsınız; adaların birbirinden farklı sundukları doğal güzellikler var. Bu sebeple en az iki adayı birleştirmenizi öneririz. Feribot’un yanı sıra Deniz Uçağı’nın ve Helikopter ile de birçok adaya ulaşıp adaları çok yakından izleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

 

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 GMT +4

Başkent:

 Victoria

Uçuş Süresi:

 8 saat

Para Birimi:

 Seyşeller Rupisi

 

  

Mahe:

Seyşeller’in başkenti olan Victoria’nın bulunduğu en büyük ada. Seyşeller nüfusunun 90%’ı burada yaşıyor. Morne Doğal Parkı gibi tropik parklarıyla Seyşeller doğasını keşfetmek isteyenler için doğru tercih. Muhteşem doğasının yanı sıra Beau Vallon gibi ünlü plajları da bulunmakta.

Mahe ile Praslin veya Silhouette adasını birleştirmenizi öneririz. 

Praslin:

Seyşeller’in ikinci büyük adası. Mahe’ye göre daha sakin ve dinginlik isteyenlere göre bir yer. Mai Tabiatı Koruma Alanı’nda  dünyada yanlızca iki yerde bulunan coco de mar palmiyelerini görebilirsiniz. Ünlü Anse Lazio gibi birçok egzotik kumsala da ev sahipliği yapıyor. Adanın hemen karşısında yer alan den Aldabra kaplumbağlarının bulunduğu Curieuse adasını mutlaka görmelisiniz.

Praslin ile Mahe veya yanlızca 15 dakika mesafedeki La Digue adasını birleştirmenizi öneririz.  

La Digue:

Saf sakinlik ve dinginlik isteyenler için doğru adres. Adada neredeyse hiç araç yok; ulaşım bisiklet ve kağnı arabalarıyla yapılıyor.  

Silhouette:

Seyşeller’deki en el değmemiş adalardan biri. Adadaki tek otel Hilton Labriz Resort ve otelin sunduğu hızlı feribotlarla Mahe’den 45 dakikada bu adaya ulaşılabilirsiniz.  

 

Seyşeller, yılın her zamanı sıcak olmasıyla 12 ay ziyaret edilebilen bir ada. Yağmurların fazla olduğu aylarda dahi birkaç saat süren yağışlar almakta. Yağmurla birlikte rüzgarın yönü de önemli çünkü denizdeki dalgalar ve deniz yosunlarının karaya vurması buna göre belirleniyor. Özellikle deniz tatili içen giden kişilerin dikkat etmesi gereken bir konu. Sizlere, yılın farklı zamanlarında hangi adaya ve adanın ne tarafında kalmanız gerektiği konusunda yönlendirmede bulunuyoruz.

Gitmeniz İçin9Neden
1Beyaz Kumsal ve Turkuaz Denizi
2Lüks Otelleri ve Creoel Misafirperverliği
3Unutulmaz bir Balayı Tatili
4Island Hopping
5Egozitik Faunasıyla Tabiat Parkları
6Muhteşem Mercanlarını ve Renkli Denizaltı Hayatı
7Dev Aldabra Kaplumbağaları
8Araçların olmadığı La Digue adası
9Coco de Mar Palmiyeleri

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
İLGİ ALANI...

SEYAHATLER

Size özel seyahat programınızı oluşturmak için buraya tıklayın


HİNT OKYANUSU GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

Dubai: Emirates Havayollarını tercih ederseniz 1 veya 2 gece Dubai'de konaklayıp; Arap Dünyası'nın bu lüks şehrini keşfedebilirsiniz!

Abu Dabi: EtihadHavayollarını tercih ederseniz 1 veya 2 gece abu Dabi'de konaklayıp; Dubai'ye rakip olan bu şehrin sunduklarını keşfedebilirsiniz!

Kenya: Naorobi - Seyşeller direk uçuşu sayesinde; Safari tatilinizi deniz tatili ile birleştirebilirsiniz.


İLGİ ALANI...

SEYAHAT ÖNERİLERİ

Size özel seyahat programınızı oluşturmak için buraya tıklayın
Saat Dilimi: 
UTC+4:00

Telefon Kodu: 
+248

Resmi Dil: 
Seyşeller Kreyolu

Diğer Diller: 
İngilizce, Fransızca

Başkent: 
Victoria

Din: 
Hristiyan
Önerilen Havayolları: 
THY, Emirates, Etihad Havayolları

Uçuş Süresi: 
8 saat

Ana Havalimanı: 
Mahe 

Para Birimi: 
Seyşeller Rupisi

Vize: 
Yok. Seyahat bitiş tarihi itibariyle 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz ile dönüş bileti ve otel rezervasyonunuzu yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Bahşiş: 
Bahşiş bırakılması beklenmiyor. Hizmetinden memnun kaldığınız kişiye, dilerseniz bahşiş verebilirsiniz.

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...