Zanzibar

Tanzanya’nın 25-50 km doğusunda yer alan Zanzibar, Zanzibar takımadasının en büyük iki adasından biri; diğeri de komşusu Pemba. Baharat adası olarak da bilinen bu ada, bu ismin hakkını mutfağında fazlasıyla veriyor. Adayı ziyaretinizde yapacağınız bir Baharat Turu’nda evinize birbirinden lezzetli ve taze baharatlar getirebilirsiniz. Ortaçağ’da Arap, Fars ve Hintlilerin yerleştiği bu ada; Afrika ile ticaret yapmak için kullanılmış. Bu dönem ada Müslümanlıkla tanışmış ve günümüzde de ada nüfusunun neredeyse tamamı Müslüman. 15. yy itibariyle Batılı ülkeler tarafından ziyaret edilmeye başlanmış. 17 yy.’a kadar Portekiz sömürgesi olarak kalmış sonrasında Oman Sultan’ının kontrolü altına girmiş. Günümüzde de Oman’ın adada okul, hastane ve vakıf gibi birçok yatırımı bulunmakta. 20. yy ortalarında İngiltere’den bağımsızlığını kazanan ada, ana kara olan Tanganyika ile birleşmiş ve beraber bugünkü Tanzanya’yı oluşturmuşlar. Günümüzde ana kara ile anlaşmazlıklar devam etse de otonom konumuna karşın birçok konuda Tanzanya merkez yönetime bağlı.

 

ZANZİBAR LÜKS TATİL

 

Tanzanya’da; bembeyaz bir sahil ve egzotik deniz tatili isteyenlerin tercih ettiği yer Zanzibar. Zengin bir deniz mahsulüne sahip ada; çeşitli baharatlara ev sahipliği yapmasının da avantajını kullanarak güzel bir mutfak geliştirmiş. Otelinizde birbirinden lezzetli deniz mahsullerini mutlaka denemelisiniz. Adaya ismini veren baharat bahçelerini ziyaret etmenizi öneririz; ada Safran üretiminin en önemli merkezlerinden. Dalış veya snorkeling sevenler için de adanın çevresinde birçok mercan ve renkli deniz altı dünyası keşfedilmeyi bekliyor. Stone Town adanın tarihi merkezi ve UNESCO Dünya Mirasları içerisinde. Hediyelik eşya almak için güzel bir tercih. Rock tutkunları ise Fredy Mercury’nin yaşadığı evi mutlaka ziyaret etmeli. Zanzibar’ı; Tanzanya veya Kenya’da yapacağınız bir Safari ile de rahatlıkla birleştirebilirsiniz; böylece Safari’deki tatlı yorgunluğunuzu adanın egzotik atmosferinde atıp dinlenerek evinize dönebilirsiniz.

 

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 UTC +3

Başkent:

 Dodoma

Uçuş Süresi:

 7 saat (DAR)

Para Birimi:

 Tanzanya Şilingi

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1Egzotik bir ada tatili
2Safari ile deniz tatilini birleştirme
3Muhteşem resifleri ve mercanları
4Deniz mahsulleri
5Bembeyaz kumsalları
6Balayı tatili
7Snorkling ve Dalış
8Lüks Oteller
9Baharat Turu

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
İLGİ ALANI...

SEYAHATLER

Size özel seyahat programınızı oluşturmak için buraya tıklayın


HİNT OKYANUSU GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

İLGİ ALANI...

SEYAHAT ÖNERİLERİ

Size özel seyahat programınızı oluşturmak için buraya tıklayın
Saat Dilimi: 
UCT+3

Telefon Kodu: 
+255

Resmi Dil: 
Swahili

Diğer Diller: 
İngilizce, Arapça

Başkent: 
Dodoma

Din: 
İslam

Önemli Bilgi: 
Zanzibar'a seyahatte Sarı Humma aşısı ve sıtma ilacı anılması önerilmektedir. Seyahat Sağlık Merkezi'nden randevu alarak bilgi temin edebilirsiniz ve ücretsiz aşınızı yaptırabilirsiniz.
Önerilen Havayolları: 
THY

Uçuş Süresi: 
7 saat

Ana Havalimanı: 
Darüsselam

Para Birimi: 
Tanzanya Şilini

Vize: 
Kapı Vizesi

Priz: 
Tip D & G Fiş (3 dişli)

Bahşiş: 
Servis Bedeli faturaya dahil edilmediyse 10%'a kadar bahşiş bırakabilirsiniz. Tanzanya fakir bir ülke olduğundan; tura katıldığınızda veya herhangi bir hizmet aldığınızda, ufak miktarlarda bahşiş verebilirsiniz.
 

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...