Maldivler

Maldivler, Yeryüzündeki Cennet. Laccadive denizindeki 26 atol ve yüzlerce adadan oluşan Maldivler’de, adaların yalnızca 20%’sinde yerleşim olması çok şaşırtıcı. Bu sayede, size özel bir Robinson Crusoe gezisi yapabiliyorsunuz. Tropikal, Egzotik, Gizemli, Sakin, Romantik… Maldivler, bu sıfatları fazlasıyla dolduruyor. Mercanlarla çevrili olan bu adalarda; bembeyaz ve yumuşak bir kumsal, turkuaz renginde berrak bir deniz ve denizin altında mercanlar ve rengarenk balıklar sizi bekliyor. İş ve şehir hayatını geride bırakıp zamanı unutacağınız bir tatil vaat ediyor. Bir ada – bir otel koseptinin genelde hakim olduğu adalarda; sakinliği ve yalnızlığı doyasıya yaşayacaksınız. Şehrin gürültüsünü ve stresini geride bırakıp, lüks otellerin sunduğu SPA, Yoga, Detox hizmetleriyle kendinizi yenileyeceksiniz.

 MALDİVLER LÜKS TATİL

Sri Lanka’nın komşusu olan bu adalar topluluğu, ilk olarak başta Tamil ve diğer Sri Lankalıların yerleştiği bir ada. Budizm’in başta yaygın olduğu Maldivler nüfusunun şuan neredeyse tamamı Müslüman. Otellerde misafirlere hizmet veren Hint görünümlü kişilerin adının Muhammet veya İbrahim olduğunu öğrenmek, birçok kişiyi şaşırtıyor. 12 yy’da, Arap tüccar Abul Barakhat Al-Bar Bari'nin tebliğiyle Müslümanlığa geçmişler. 16 yy itibariyle Portekiz, Hollanda ve İngiltere sömürüsü altında olan Maldivler, 1965’te bağımsızlığını kazanmış. Komşusu Sri Lanka gibi kültürel mirası zengin olmayan bu adalar topluluğu; kristal berraklığında suyu, mercanlar ve renkli denizaltı dünyası, sakin ve sessiz bir ortam sunması ve lüks otelleriyle ön plana çıkıyor.  

Balayı tatili için gözde olan Maldivler, romantik bir tatil veya sakinlik ve sessizlik arayanlar için de gözde bir yer. Egzotik deniz ve kumsalların yanı sıra dalış için de tercih edilen bir yer. Adalardaki birçok otelin dalış merkezi bulunmakta. Dalış yapmasanız bile otelin etrafındaki mercanları veya katılacağınız bir adalar turunda snorkling yapmanızı kesinlikle öneririz. Yumuşacık kumsalı ve bazı otellerin sunduğu Kids Club gibi hizmetlerle ailelerin için de uygun bir yer.

Maldivler’deki onlarca otel seçeneği içinden sizin için en uygun olanını bulmak kolay değil. Buradaki tecrübemiz ile size hayal ettiğiniz tatili sunuyoruz. Havalimanından hızlı feribot veya deniz uçağı ile ulaşacağınız otelinizde, tatilinize ilişkin her konuyu biz organize ediyoruz. Size yalnızca keyifli bir tatil geçirmek kalıyor.

 

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 GMT +5

Başkent:

 Male

Uçuş Süresi:

 8 saat

Para Birimi:

 Rufiyaa

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1Tropikal Ada
2Egzotik Bitki Örtüsü
3Mercanlar
4Renkli Balıklarla dolu Sualtı
5Romantizm
6Lüks Otellerde Tatil
7Water Villada konaklama
8Sessizlik & Sakinlik
9Dalış

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
İLGİ ALANI...

SEYAHATLER

Size özel seyahat programınızı oluşturmak için buraya tıklayın


HİNT OKYANUSU GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

İLGİ ALANI...

SEYAHAT ÖNERİLERİ

Size özel seyahat programınızı oluşturmak için buraya tıklayın
Saat Dilimi: 
UTC+5:00

Telefon Kodu: 
+960

Resmi Dil: 
Dhivehi

Diğer Diller: 
İngilizce

Başkent: 
Male

Din: 
İslam

Önemli: 
Maldivler Müslüman bir ülke olması sebebiyle ülkeye içki girişi yasaktır. Valizinizde içki getirmeyin veya ülkeye girişte Duty Free’den içki alışverişi yapmayın. Otellerde içki tüketiminde bir sorun yoktur.

Önerilen Havayolları: 
THY, Emirates, Qatar Havayolları

Uçuş Süresi: 
8 saat

Ana Havalimanı: 
Male 

Para Birimi: 
Rufiyaa

Vize: 
Yok

Bahşiş: 
Otel ve restoranlar 10% hizmet bedelini ekliyor; bu sebeple bahşiş bırakılması beklenmiyor. Size iyi hizmet veren birine ek bahşiş vermek isterseniz, 10%’a kadar bahşiş bırakabilirsiniz.

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...