Kosta Rika

Kosta Rika, hem büyüklük hem de nüfus olarak küçük bir ülke olmakla birlikte; bio-çeşitlilik olarak çok zengin bir ülke. Bu sayede eko-turizm denilince ilk akla gelen yerlerden. Ülke topraklarının dörtte bir ulusal parklarla çevrili. Manuel Antonio bu parklar içinde en öne çıkanı. Manuel Antonio küçük bir ulusal park olmasına karşın; Toucan ve papağan dahil farklı kuş çeşitleri, iguana, sincap maymunu ve daha bir çok hayvan türüyle en fazla çeşitliliğe sahip park. Burada; snorkling, diving, zip lining gibi bir çok aktivite yapmak mümkün. Kosta Rika tam anlamıyla bir kuş cenneti ve kuş gözlemi yapmak için en ideal yerlerden biri: 800’ü aşkın kuş çeşidi bulunmakta. Arenal yanardağı yakınlarındaki Monteverde Cloud Forest R, doğa severler için başka bir çekim noktası. Özellikle ormanın üzerinde bulunan asma köprüden yapacağınız yürüyüş size unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Ülkenin güneyinde yer alan Corcovado Ulusal Parkı ile Karayipler kıyısında yer alan Tortuguero parkları; zengin hayvan ve bitki çeşitliliği ve isole konumlarıyla, ziyaretçilerini büyülüyor.

 

KOSTA RİKA LÜKS TATİL

Kosta Rika’da İspanyol sömürge dönemine kadar fazla bir yaşam olmadığından; ülkedeki belli başlı yapılar hep sömürge dönemine ait. Tarih anlamında fazla görülecek bir yerin olmadığı Kosta Rika, doğal zenginlikleriyle göz dolduruyor. 19 yy da bağımsızlığını ilan eden ülkenin son 70 yıldır Ordusu bulunmamakta. Orta Amerika ülkeleri arasında en güvenli ülkelerden birisi olmakla birlikte, San Jose gibi kalabalık şehirlerde dikkatli olmakta fayda var. Şehir merkezlerinde görülecek fazla bir şey olmadığından, ülkeyi ziyaret eden turistler, şehrin dışına çıkıp Kosta Rika’nın zengin doğasına kendilerini bırakıyorlar. Ülkede 20 civarında volkanik yapı olmakla birlikte Arenal Yanardağı ve çevresindeki ulusal park en ilgi çeken yer. Çevresindeki termal oteller ise rahatlatıcı bir tatil için ideal. Ülkenin birçok yerinde karşınıza çıkan nehirler, rafting için çok uygun. Milli parklarda canopy de yapılabiliyor. Kosta Rika her türlü doğa sporu için en ideal yerlerden biri. Tabi ülkeye ziyarete gelenlerin bir çoğu batı kıyısındaki egzotik sahillerine de mutlaka gidiyor. Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan onlarca sahil kasabası içerisinde en öne çıkan Nicoya Peninsula’da yer alan Montezuma ve Playa Santa Teresa plajları. Yine Pasifik kıyısında yer alan Tamarindo, sötfçülerin cenneti! Nicoya’nın yukarısında yer alan Guanacaste bölgesi ve Karayipler tarafındaki Tortuguero sahilleri; daha sakin ve izole, doğayla baş başa bir deniz tatili için ideal. Kosta Rika, isminin hakkını vererek, ziyaretçilerine zengin tatil seçenekleri sunuyor.

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 UTC -6

Başkent:

 San Jose

Uçuş Süresi:

 18 saat

Para Birimi:

 Colon (CRK)

 

 

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1Bio-Çeşitlilik
2Ülkenin dörtte biri Milli Park
3Kuş Gözleme
4Rafting, kano, canopy, trekking..
5Arenal Yanardağı ve termal kaynaklar
6Pasifik kıyısında egzotik tatil
7Tamarindo’da sörf
8Eko-Tatil
9Karayipler ve Pasifikler’i bir arada yaşama

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele


LATİN AMERİKA GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

Saat Dilimi: 
UCT-6

Telefon Kodu: 
+333

Resmi Dil: 
İspanyolca

Diğer Diller: 


Başkent: 
San Jose

Din: 
Hristiyan

Önemli Bilgi: 

Önerilen Havayolları: 
THY, British Airways, Air France

Uçuş Süresi: 
18 saat (Aktarmalı)

Ana Havalimanı: 
San Jose 

Para Birimi: 
Colon (CRK)

Vize: 
Yok

Priz: 
Tip A (3 dişli) Fiş

Bahşiş: 
Servis Bedeli faturaya dahil edilmediyse 10%'a kadar bahşiş bırakabilirsiniz. Tur rehberlerine yarım günlük turda 2-3USD; tam günlük turda 5USD bahşiş verebilirsiniz.


NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...