Brezilya

Samba, futbol ve eğlence. Brezilya tarzı yaşam felsefesini belki de en iyi anlatan üç kelime. Hareketli ve kalabalık Rio şehri, en çok ilgi çeken yer. Şubat ayındaki karnavalı ile binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Şehrin en ikonik yeri, Kurtarıcı İsa Heykeli’nin bulunduğu tepe. Buradan tüm Rio’yu izleyebilirsiniz. Copacabana plajı, yaz aylarında tüm Rio’luların sosyalleşme yeri. Rio’dan sonra en çok ziyaret edilen ikinci yer ise, dünyanın en büyük şelalesi olan Iguazu şelaleleri. Bu nefes kesici şelalenin bir bölümü de Arjantin’de. Brezilya, tabiatı ve yaşam stiliyle ziyaretçilerini cezbeden bir yer.  

 

BREZİLYA LÜKS TATİL

 

19 yy başlarına kadar Portekiz sömürgesi olan Brezilya, Latin Amerika’da Portekizce konuşulan tek ülke. Tupi ve Guarani yerlileri, Portekizliler, Afrika’dan getirilen köleler ve sonrasında 20 yy başlarında Avrupa’dan aldığı büyük göçler sonucunda hem ırk hem de kültür olarak melez bir toplum. Afrika kabilelerinin danslarından etkilenen samba, Brezilya kültürünün önemli bir parçası. Yıl boyu süren hazırlıklar sonunda Karanaval’da sergilenen danslar ve kıyafetler, hayatta bir kez deneyimlemeniz gereken bir tecrübe. Ülkenin kuzeyinde yer alan Amazon Yağmur Ormanları, egzotik ve vahşi bir tabiat görmek isteyenler için ideal. Dünyadaki yağmur ormanlarının yarısına ev sahipliği yapan bu yeri keşfetmeye, Amazonya’nın başkenti olan Manaus şehrinden başlayabilirsiniz. Amazonya’nın güneyinde yer alan Pantanal, dünyanın en büyük sulak alanı. Pirana, anakonda, jaguar gibi birçok vahşi hayvana ev sahipliği yapan bu alan; eko-turizmin gözdesi. Brezilya, kumsalları ve deniziyle de farklı bir tatil programı sunuyor. Rio’ya 3 saat mesafedeki Búzios, Latin Amerika’nın St Tropez’i olarak anılıyor. Tabi Brezilya’nın en iyi plajları, Bahia bölgesinde. Salvador de Bahia, Karnaval zamanı, Rio’ya yakın ilgi çeken bir yer. THY’nın direk uçuş yaptığı ve ekonominin kalbi olan Sao Paulo, hareketli ve hızlı bir şehir hayatına sahip. Brezilya seyahati, birbirinden ilginç rotalarıyla, kültürüyle ve doğasıyla, ziyaretçilerini fazlasıyla cezbeden bir destinasyon.

Pratik Bilgiler

Saat Farkı:

 UTC -3

Başkent:

 Brasilia

Uçuş Süresi:

 13 saat

Para Birimi:

 Real (BRL)

 

 

 

 

 

Gitmeniz İçin9Neden
1Rio Karnavalı
2Amazon Yağmur Ormanları
3Tarihi Salvador de Bahia şehri
4Hareketli Rio hayatı
5Iguazu Şelaleleri
6Buzios ve Bahia sahilleri
7Pantanal eko-turizm
8Brezilya mutfağı
9Samba ve Eğlence

NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele


LATİN AMERİKA GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

Saat Dilimi: 
UCT-3

Telefon Kodu: 
+55

Resmi Dil: 
Portekizce

Diğer Diller: 


Başkent: 
Brasilia

Din: 
Hristiyan

Önemli Bilgi: 
Rio ve Sao Paulo gibi büyük şehirlerde eşyalarınıza dikkat edin. Bu şehirlerde güvenlik sorunlarıyla zaman zaman karşılaşılıyor. Merkezi yerlerin dışına çıkmamanızı öneririz.
Önerilen Havayolları: 
THY

Uçuş Süresi: 
13 saat (Sao Paulo)

Ana Havalimanı: 
Rio de Janerio, Sao Paulo 

Para Birimi: 
Real (BRL)

Vize: 
Yok

Priz: 
Tip N Fiş (3 dişli)

Bahşiş: 
Servis Bedeli faturaya dahil edilmediyse 10%'a kadar bahşiş bırakabilirsiniz. 


NE ZAMAN GİTMELİ

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

MULTI-CENTERS

Bu destinasyon ile birleştirilebilecek diğer destinasyonlar, seyahatler ve öneriler...
İncele
Eşsiz güzellikteki yerleri keşfetmek için hemen seyahatinizi planlamaya başlayın...